MENU

2022

HOME
PROGRAM
MÓWCY
NAGRANIE
KONTAKT

LIVE HYBRID EVENT

ACCOUNTABILITY CULTURE CONGRESS

KUP NAGRANIE

ONLINE

VR 360

ONSITE

O czym był Accountability Culture Congress (ACC)?

Misją naszej konferencji jest propagowanie Kultury Odpowiedzialności (Accountability Culture). Wierzymy, że obecne niepewne, zmienne, złożone czasy (VUCA, BANI) coraz silniej wymagają od organizacji dawania pracownikom większej odpowiedzialności, decyzyjności, wpływu. Czynnikiem konkurencyjnym staje się szybkość i trafność decyzji co oznacza budowanie płaskich struktur, samowystarczalnych zespołów, relacji Lider - Lider a nie Lider - Follower.


W tym roku (jest to 3. edycja) chcemy wzmocnić 2 aspekty budowania takiej kultury:


1. BEZPIECZEŃSTWO PSYCHOLOGICZNE: gleba, na której może rosnąć odpowiedzialność.


Kultura odpowiedzialności jest możliwa tam, gdzie są fundamenty bezpieczeństwa psychologicznego, czyli m.in otwarta komunikacja; otwartość na różnorodność i jednocześnie poczucie przynależności; gotowość pomagania sobie; możliwość popełniania błędów, podejmowania ryzyka. Bez tych wartości nie jest możliwe autonomiczne działanie pracowników, które jest podstawą "accountability culture". Na konferencji pokażemy jak powstaje "firma bez strachu".


2.TEAM OF TEAMS: Zespół Zespołów


Team of Teams to interdyscyplinarne zespoły z poczuciem misji, sensu, współpracujące na stykach, elastycznie reagują na zmienne warunki. W kulturze odpowiedzialności specjaliści i "frontowi" pracownicy otrzymują dużą autonomię. O ile jednak odpowiednie kompetencje dają możliwość autonomicznego podejmowania decyzji w ramach zespołu, wiele decyzji wykraczają one jednak poza kompetencje jednego teamu - , wtedy pojawia się konieczność szybkiej i sprawnej współpracy pomiędzy działami i zespołami - na styku. Na pomoc przychodzi koncepcje Team of Teams opracowana przez generała Stanleya McChrystala (keynote speakera konferencji), która pozwala tworzyć siatkę powiązań pomiędzy członkami różnych zespołów, umożliwiając podejmowanie trafnych decyzji.

ZOBACZ PROGRAM

6 godzin skoncentrowanej dawki wiedzy i dobrych praktyk

Przygotuj się na:

Inspirację prowokującymi do myślenia i kontrowersyjnymi hipotezami

Możliwość dyskusji z czołowymi ekspertami kultury odpowiedzialności

Zastosować w praktyce najnowsze metodyki zarządcze, nowe technologie i odkrycia psychologii

Stworzyć atmosferę bezpieczeństwa psychologicznego, sprzyjającego kreatywności i autonomii.

Poprawić wyniki poprzez większe zaangażowanie wszystkich w firmie, jak zbudować ultraefektywny "Zespół zespołów".

Dowiedz się jak:

KUP NAGRANIE

Agenda

FORMATY

Wystąpienia Key Note Spekaerów LIVE

Bezpieczeństwo psychologiczne - gleba do budowania kultury odpowiedzialności

TEMATY

Gen. Stanley McChrystal

MÓWCY

Team of Teams: odpowiedzialność i współpraca w koncepcji "Zespołu zespołów"

Sławek Błaszczak / Maciej Trybulec

Transmisja VR 360° / Oculus™ ready

Sesje Q&A

Rola zarządu i top managementu - jak dobrze kaskadować kulturę Accountability w organizacji?

Małgorzata Bieniaszewska

Psychologia odpowiedzialności - jak odblokować ego i poradzić sobie z lękiem?

Prezentacja Case Studies

Dostęp do materiałów („Content corner”)

Radek Matuszewski

Warsztat VR Accountability Experience

1

2

3

4

5

6

Jak wdrażać kulturę odpowiedzialności w praktyce? Case study kultury DBAM.

Kultura odpowiedzialności: odpowiedź na wyzwania świata VUCA

ZOBACZ MÓWCÓW

Budowanie skutecznych zespołów dzięki kulturze współodpowiedzialności, jakie lekcje ze świata sportu płyną do biznesu?

Krzysztof "Igła" Ignaczak

Paweł Motyl

Już 18 sierpnia ujawnimy kolejnych mówców!

- prezesów,

- członków zarządu,

- top-managementu firm

Dla:

Dla kogo

Dla:

- HR Business Partnerów,

- dyrektorów i specjalistów działów HR

Dla:

- innowatorów,

- ekspertów zarządzania,

- pionierów nowych metodyk zarządczych

Program

Jak zostaliśmy Mistrzami Świata? Zwycięskie zespoły budowane w oparciu o odpowiedzialność i bezpieczeństwo psychologiczne.

9:00

OFICJALNE OTWARCIE

PREZENTACJA

9:10

9:50

PREZENTACJA

Lider do BANI: szef nie-idealny na drodze do kultury odpowiedzialności


PRZERWA KAWOWA

Projekty wdrażania kultury odpowiedzialności: jakie wyzwania napotkasz? Jakie są quick wins? Co jest kluczowe, aby to się udało?

10:50

PANEL DYSKUSYJNY

11:35

PREZENTACJA

Co mają wspólnego bezpieczeństwo psychologiczne i auto-casco, czyli o recepcie na lepsze decyzje w sytuacji ryzyka krytycznego

12:15

DRAMA: ACCOUNTABILITY W PRAKTYCE

Sławek Błaszczak

LUNCH

13:30

PANEL DYSKUSYJNY

Maciej Trybulec

Jak stworzyć klimat accountability na lata? Największe wyzwania w utrzymaniu kultury odpowiedzialności.

14:30

KEYNOTE SPEECH (LIVE ONLINE, WYSTĄPIENIE W J. ANGIELSKIM)

OFICJALNE ZAKOŃCZENIE

Team of Teams: nowe reguły angażowania zespołów w świecie VUCA

Doświadczył, jak zmiana kultury firmy, którą prowadził, przekłada się na wyniki biznesowe, zaangażowanie i motywację zespołu, Przez 8 lat był prezesem zarządu firmy Sanofi Pasteur Polska, łącznie pracował 27 lat w branży farmaceutycznej.

Prowadzący

Sławek Błaszczak

Maciej Trybulec

Założyciel i współwłaściciel 4Results – jednej z topowych w Polsce firm szkoleniowo-doradczych. Współautor m.in. książek „Angażujący lider” i „Dbam. Rebelia w korporacji”. Prowadzi podcast „Kto tu rządzi? Kultura Odpowiedzialności”.

Mówcy

Jest przedsiębiorczynią, mentorką, właścicielką firmy MB Pneumatyka, a także psychologiem i filologiem j.angielskiego. W swojej firmie przeszła drogę od zarządzania hierarchicznego do kultury odpowiedzialności i teraz czerpie garściami z korzyści, które jej to przyniosło. Laureatka m.in. Listy 100 Kobiet Roku Forbes Women 2020 oraz Bizneswoman Roku Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Wraz z Katarzyną Olszyńską współautorka książki „Lider (nie)idealny – 14 lekcji skutecznego przywództwa".


Małgorzata Bieniaszewska

Krzysztof "Igła" Ignaczak

Polski siatkarz, reprezentant Polski, złoty medalista Mistrzostw Świata (2014) w siatkówce, wielokrotny mistrz Polski i złoty medalista Mistrzostw Europy (2009). W latach 2018-2020 prezes Asseco Resovii Rzeszów. Obecnie mówca motywacyjny, komentator sportowy. Krzysztof słynął w grze z umiejętności budowania w zespole poczucia współodpowiedzialności i współpracy. W swoim wystąpieniu podzieli się lekcjami płynącymi ze świata sportu do biznesu.

Gen. Stanley McChrystal

Radek Matuszewski

Jeden z głównodowodzących armii Stanów Zjednoczonych i autor biznesowego bestsellera „Team of Teams”. Najbardziej znany ze swojej roli w Połączonym Dowództwie Operacji Specjalnych (JSOC) w latach 2000-nych. Generał wdrożył podczas wojny w Iraku koncepcję działającej szybko i elastycznie zdecentralizowanej sieci dowodzenia, która miała być odpowiedzią na wysoką skuteczność struktur Al-Kaidy. W 2015 roku ukazała się jego książka „Team of Teams: New Rules of Engagement for a Complex World”, skierowana do liderów organizacji szukających większej efektywności działań dzięki wdrożeniu autonomicznych, samozarządzających się zespołów. Generał wystąpi na kongresie live online.


General Manager Group SEB. Razem z całym zespołem Tefal wdrożył w 4 lata kulturę odpowiedzialności o nazwie DBAM, osiągając ponadprzeciętne wyniki. Radek Matuszewski od 11 lat zarządza firmą Groupe SEB (Tefal, KRUPS, WMF) w Polsce, krajach bałtyckich i na Ukrainie. Wcześniej pracował na różnych stanowiskach w Danone, Unilever, Coca-coli, Kraft. Jest pasjonatem sportu, a w szczególności kolarstwa, tenisa i Premier League. Współautor książki "DBAM. Czyli rebelia w korporacji"

Doświadczony manager, współwłaściciel ponad 100-osobowej firmy działającej na arenie międzynarodowej. Zawsze pełen nieszablonowych pomysłów, pomaga managerom oraz całym zespołom wyjść poza schemat i budować strategie lepszego działania. Jako certyfikowany Coach, Trener FRIS® i Reiss Motivation Profile Master inspiruje do ciągłego rozwoju, odkrywania swoich predyspozycji, przejmowania inicjatywy w sprawach zawodowych. Wierzy, że zyskując satysfakcję z pracy, robimy ogromny krok w kierunku lepszego życia.

Robert Gaweł

Paweł Motyl

Jeden z czołowych europejskich mówców. Pasjonat zaawansowanych technologii oraz ich wpływu na strategie konkurowania firm oraz na efektywność zespołów i liderów. Autor bestsellerów "Labirynt" oraz "Świat Schrödingera. Kronika nieprzewidywalnej przyszłości". W 2016 roku został wybrany spośród ponad 16.000 kandydatów do elitarnej globalnej grupy ekspertów Marshalla Goldsmitha. W latach 2007-2014 pełnił funkcję dyrektora generalnego ICAN Institute, wydawcy magazynu HBR Polska.

Doświadczony lider, mentor, pionier innowacyjnych metod zarządzania w Orsted, globalnej korporacji z rynku energii odnawialnej. W swoim rozwoju inspiruje się skandynawskim stylem zarządzania, który utożsamia z kulturą odpowiedzialności. Przewodzi wielonarodowej jednostce organizacyjnej zlokalizowanej w Danii, Polsce oraz Malezji – aktywnie stawiając czoła różnicom kulturowym. Wierzy, iż stanie się liderem wymaga budowania atmosfery wzajemnego zaufania, angażującej pracowników w proces decyzyjny.

Paweł Klepacki

Maciej Robakiewicz

Utytułowany aktor, trener, coach. Absolwent PWSFTViT w Łodzi oraz Szkoły Trenerów TROP, Szkoły Coachów TROP. Jako trener zawsze korzystam z inspiracji ze świata sztuki, z którego pochodzi. Wierzy, że wraz ze zmianami w otaczającym świecie, szybko zmienia się sposób naszej komunikacji. Tylko pełna koncentracja na ludziach, bezwzględna wiara w sens i całkowite skupienie się na ludziach, do których się mówi, dają szansę realnego wpływu. Nazwałem to „Komunikacją na 100%”. Współtworzył i szerzę filozofię „Nie smuć” jako ważne narzędzie leadershipu.

Manager o wieloletnim doświadczeniu w obszarze ryzyka kredytowego w szczególności windykacji, nieustannie poszukujący optymalizacji procesów wewnętrznych oraz rozwiązań win-win w relacji z klientem – także dłużnikiem. Koordynator i orędownik kultury Lean Management – w ramach której prowadził wiele warsztatów i prezentacji. Od czasu współpracy z 4Results - entuzjasta kultury odpowiedzialności. Przekonany, że jedną z najważniejszych ról lidera i kluczem do sukcesu zespołu jest tworzenie pracownikom bezpiecznego środowiska, w którym mogą być najlepszą wersją siebie.

Paweł Fryska

Grzegorz Kuczyński

Przedsiębiorca i lider, który od 25 lat wraz z partnerami biznesowymi skutecznie rozwija Unity Group. Szczególnie koncentruje się na budowaniu kultury organizacyjnej opartej na dojrzałości, partnerstwie, odpowiedzialności, zaufaniu, transparentnej komunikacji oraz wartościach firmy. Efektywnie wdraża w Unity Group praktyki organizacji progresywnych i stale je rozwija. Obecnie Unity Group pracuje w oparciu o filozofię Team of Teams, czyli zwinnych, decyzyjnych zespołów skupionych wokół wspólnych celów.

Ewa Górska to doświadczony praktyk w obszarze HR z ponad 20 letnim doświadczeniem zdobytym w międzynarodowych organizacjach z różnych branż. Ewa uczestniczyła w wielu procesach zmian organizacyjnych i transformacjach funkcji HR. Fascynuje ją temat kultury organizacyjnej i systemowe podejściem do tego zagadnienia. Jak sama się opisuje, jest przede wszystkim partnerem w biznesie, a HRPB to nie osoba a sposób działania całego obszaru HR. . Prywatnie – mama 15 letniego Artura i 13 letniej Emilii. Jej pasją jest taniec i podglądanie świata podwodnego.

Ewa Górska

Doświadczony lider, mentor, coach i trener biznesu. Członek rady nadzorczej Izby Gospodarki Elektronicznej. Zarządza międzynarodowym zespołem ekspertów w szwedzkiej firmie z branży digital marketingu, odpowiadając za region CEE. Z dużym sukcesem wdrożył program budowania zaangażowania oraz przeprowadził złożoną transformację firmy, pozwalającą na 6-godzinny dzień pracy, pełną elastyczność pracy i zwiększony wymiar urlopu wypoczynkowego. Doświadczony nurek wrakowo-jaskiniowy.

Łukasz Szymula

Zobacz, jak było w 2022 na Accountability Congress!

Informacje organizacyjne

CZAS:

29 września 2022, godz. 9.00-15.00

Warszawa, Airport Hotel Okęcie,

ul. Komitetu Obrony Robotników 24

MIEJSCE:

Formuła

Konferencja odbywa się w formie hybrydowej – dostępna jest transmisja online, VR 360, lub udział na miejscu w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie.

30 września w miejscu konferencji oraz w trybie online (do wyboru) odbędą się warsztaty VR Accountability Experience.

Zobacz warsztat

Wydarzenia towarzyszące:

SPRAWDŹ BILETY

Kup nagranie i materiały z Accountability Congress:


Transmisja LIVE

KUP TERAZ

Link do transmisji z prelekcji na żywo dla 1 osoby

249 zł

KUP TERAZ

490 zł

Transmisja LIVE +

Standard

 • Udział online w dyskusji po prelekcjach: zadaj pytania prelegentom
 • Dostęp do nagrania z kongresu przez 30 dni
 • Dostęp do „content corner” (materiały dodatkowe)
 • Pokoje do dyskusji z uczestnikami (Chat room)
 • Książki prelegentów w promocyjnej cenie z autografami

4900 zł

Standard OPEN

VIP onsite

990 zł

Zapisy zakończone

Koniec zapisów: 27.IX

Koniec zapisów: 27.IX

Koniec zapisów: 27.IX

Pakiet Standard dla dowolnej liczy pracowników

Twojej organizacji

KUP TERAZ

Nagranie i materiały z Accountability

Congress 2022:

 • 6 godzin pełnego nagrania z Accountability Congress 2022 (z wprowadzeniem i scenkami prowadzących)
 • Dostęp do filmów z pojedynczych wystąpień
 • Prezentacje prelegentów

490 zł

KUP NAGRANIE

Nagranie i materiały z ACC 2022 oraz ACC 2021:

 • 6 godzin pełnego nagrania z Accountability Congress (z wprowadzeniem i scenkami prowadzących)
 • 6 godzin nagrań z Accountability Congress 2021
 • Prezentacje prelegentów z kongresu ACC 2021 i ACC 2022

690 zł

KUP NAGRANIE

Weź udział w 8-godzinnym warsztacie VR Accountability Experience 2. dnia konferencji - 30 września - (online lub onsite)

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
KUP BILET NA WARSZTAT

2900 zł

+VAT

 • 8 godzin warsztatów w VR i dyskusji o wdrażaniu accountability
 • 2 grupy: stacjonarna (Hotel Airport Okęcie) oraz grupa ONLINE dla zdalnych uczestników
 • Doświadczenie najnowszych technologii wykorzystanych do rozwoju liderów.

Warsztat VR Accountability experience

MP Power Awards

2019

4RESULTS NAGRODZONE ZA KONFERENCJĘ „ZMIEŃ KURS PRZYWÓDZTWA!” (2020) W KONKURSIE NA NAJLEPSZY EVENT BIZNESOWY.

Spotkajmy się razem już 29 września!

SPRAWDŹ BILETY

Partnerzy:

Masz pytania? Nie wahaj się zapytać!

Administratorem danych osobowych jest 4 Results sp. z o.o., z siedzibą przy ul. Puławska 457, 02-844 , Warszawa, NIP:9512160042], REGON:  140262326, KRS 0000242220, e-mail:info@4results.pl.
Dane osobowe będą przetwarzane w celu podjęcia działań na żądanie Pana/Pani (osoby, której dane dotyczą), przed zawarciem umowy oraz jeśli zdecyduje się Pan/Pani na zawarcie z nami umowy, w celu wykonania umowy (art. 6 ust. 1 lit. b RODO).
Dane będą przechowywane przez czas trwania korespondencji oraz do czasu ważności przedstawionej oferty. Jeżeli zaznaczysz checkbox, dane osobowe będą przetwarzane również w celach marketingowych. Dane osobowe będą przechowywane przez okres do dnia wypisania się z newslettera lub do złożenia sprzeciwu wobec przetwarzania w ten sposób.
Dane osobowe mogą być przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy (do państw trzecich) w oparciu o odpowiednie zabezpieczenia prawne zatwierdzone przez Komisję Europejską, którymi są standardowe klauzule umowne ochrony danych osobowych.
Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można skontaktować się w sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych poprzez e-mail: info@4results.pl
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże brak ich podania uniemożliwia zawarcie umowy lub otrzymywanie wiadomości od nas. Pozostałe zasady przetwarzania danych określa Polityka prywatności.

Accountability Culture Congress jest zasilany przez 4Results


4 Results sp z o.o.

Ul. Puławska 457, 02-844 Warszawa