Najbliższy terminy:
30.09.2022
[Liczba miejsc ograniczona]
Na czym polega
VR Accountability
experience?
VR Accountability experience to krótkie, ale intensywne doświadczenie, które stworzyliśmy dla decydentów z poziomu C-Level szukających odpowiedzi na pytania: „Jakie korzyści przyniesie mojej firmie podejście Accountability Culture?” oraz „Czego taka zmiana wymaga od lidera?”
Doświadczenie łączy symulator wirtualnej rzeczywistości Mission One z budowaniem Accountability Culture. Dzięki zaawansowanej technologii weźmiesz udział w misjach na nuklearnym okręcie podwodnym oraz w helikopterze. Postęp w realizacjach misji, analiza wdrażanych zmian pomagają zdefiniować rolę lidera oraz kluczowe czynniki sukcesu wdrożenia nowej kultury.
Przygotuj się na:
8 godzin warsztatów w VR i dyskusji o wdrażaniu kultury odpowiedzialności
Doświadczenie najnowszych technologii wykorzystanych do rozwoju liderów.
Możliwość poznania liderów C-level, którzy mają podobne wyzwania i rozterki do Ciebie
Na ile Twoja organizacja gotowa jest do zbudowania nowej kultury.
Jakie wyzwania mieli inni liderzy, którzy wdrożyli podobną kulturę z sukcesem.
Jakie pierwsze kroki warto podjąć, aby wdrożyć kulturę odpowiedzialności.
Dla kogo jest VR Accountability experience?
Dla prezesów, członków zarządu, top-managementu firm
Dla właścicieli i właścicielek organizacji
Dla dyrektorów, szefów zespołów, każdego kto zarządza ludźmi
Dlaczego VR?
Emocje: Szkolenia w VR wywołują w każdym reakcje, emocje, nawykowe zachowania, które trudno uruchomić w tradycyjnych szkoleniach i warsztatach.
Efekty: Badania potwierdzają, że elementy VR podnoszą zaangażowanie uczestników w proces uczenia się nawet o 60% i pomagają zdecydowanie lepiej zapamiętywać informacje*.
Energia do zmiany: Szkolenie VR to unikatowa okazja, aby przećwiczyć zespołowe lub indywidualne zachowania, które
później mogą posłużyć realnej zmianie organizacji.
Program
Program
1. Wprowadzenie do Symulacji: co i jak osiągnął David Marquet na Santa Fe?
2. Symulacja Runda I: Komunikacja budująca Zaangażowanie
3. Budowanie Kultury „Mentor to Mentor”
4. Symulacja Runda II. Zarządzanie Kontrolą. Model Budowania Kultury Odpowiedzialności: Kontrola – Transparentność – Kompetencje
b. Rola kapitana vs oficerowie vs inni członkowie załogi – proces „certyfikowania”
c. Kontrola a Kompetencje – proces dawania uprawnień adekwatny do możliwości
d. Zarządzanie Kontrolą – jak w rok zmienić DNA Organizacji
1. Symulacja Runda III. Samoświadomość Lidera: Emocje w sytuacji napięć, trudnych decyzji.
2. Sesja „Mentor to Mentor”.
a. Feedback w procesie osiągania ambitnych celów
b. System wzajemnego rozwoju
3. Symulacja Runda IV. Dążenie do Doskonałości vs. Unikanie Błędów
1-godzinne konsultacje z praktykami kultury odpowiedzialności
(w trakcie tygodnia po warsztacie)
Nasi praktycy:
Praktycy kultury odpowiedzialności:
Maciej Trybulec
Mówca inspiracyjny, trener, lider biznesu. Doświadczył, jak zmiana kultury firmy, którą prowadził, przekłada się na wyniki biznesowe, zaangażowanie i motywację zespołu, Przez 8 lat był prezesem zarządu firmy Sanofi Pasteur Polska, łącznie pracował 27 lat w branży farmaceutycznej.
W 2015 roku wdrożył w swojej firmie kulturę odpowiedzialności, osiągając ponadprzeciętne wyniki biznesowe. Jest promotorem tego podejścia, widząc jak przekłada się ono na zadowolenie klienta, satysfakcję pracowników i wysokie wyniki firmy. Sente, które projektuje i wdraża rozwiązania IT, od 2016 roku rokrocznie jest umieszczana na liście Gazel Biznesu, a w 2019 roku zostało Diamentem Forbesa.
Daniel Urban
Radek Matuszewski
Od 10 lat zarządza firmą Groupe SEB (Tefal, Krups, WMF) w Polsce, Bałtykach i na Ukraine. Wcześniej pracował na różnych stanowiskach w Danone, Unilever, Coca-Coli, Kraft. W swojej organizacji wdrożył kulturę DBAM, opartą o 3 podstawowe wartości: autonomię, odpowiedzialność i zaufanie. Pasjonat sportu, a szczególnie kolarstwa, tenisa i Premier League.
4Results
nagrodzone za VR
MP Power Awards 2019
Zostaliśmy nagrodzeni w kategorii “Digital” za projekt “Wirtualna rzeczywistość (VR) drogą do budowania nowoczesnego przywództwa”.
Warsztat oczami uczestników
Dlaczego warto?
Kultura Odpowiedzialności (Accountability Culture) to taka kultura organizacyjna, w której decyzje podejmowane są tam, gdzie jest informacja, a nie hierarchicznie. W firmach, w których działa (polskie przykłady: Tefal, Sente, ISolution) poprawiają się wyniki: zespoły szybko i adekwatnie reagują na zmiany; wszyscy koncentracją się na doskonaleniu, a nie unikaniu błędów; ludzie sami dbają o wyniki i środowisko pracy, a nie biernie czekają na wytyczne i rozkazy.
Kultura Biorę Odpowiedzialność to odpowiedź na zmienność, złożoność biznesową, która wymaga szybkich i trafnych decyzji. W takiej kulturze decyzje podejmowane są tam, gdzie jest informacja, a nie hierarchicznie. Więcej o takiej kulturze dowiesz się na stronie www.4results.pl/bio
Koncepcja symulacji VR Dive, która jest rozgrywana w trakcie VR Accountability experience, oparta jest o prawdziwe misje kpt. Davida Marqueta, realizowane na okręcie Santa Fe.
W 1999 roku kapitan David Marquet niespodziewanie objął dowództwo na nuklearnym okręcie podwodnym Santa Fe. W ciągu jednego roku kapitan miał poznać łódź od podszewki. Santa Fe cieszyła się od lat złą sławą – ostatnie miejsce w rankingu całej floty. Jednak w ciągu 9 miesięcy znaleźli się na pierwszej pozycji rankingu! Jak osiągnęli tak spektakularny sukces? Wprowadzili kulturę współodpowiedzialności (Accountability Culture), w której każdy ze 140 członków załogi stawał się liderem swojego stanowiska, obszaru, procesu. Później Marquet opisał te wydarzenia w książkach "Turn the Ship Around (pol. "Zmień kurs" ) oraz "Język Przywództwa".
2900 zł
+VAT
Warsztat VR Accountability experience
2610 zł*
+VAT
+VAT
Szczegóły organizacyjne
VR Accountability Experience jest zasilane przez 4Results
4 Results sp z o.o., Ul. Puławska 457
02-844 Warszawa