Warsztat
"Wizualne Przedsiębiorstwo"

Czym jest warsztat
"Wizualne Przedsiębiorstwo"?

Łącząc wykładową formę z unikatowym doświadczeniem pracy w profesjonalnej, restauracyjnej kuchni, warsztat kształtuje z sukcesem kulturę pracy tam, gdzie celem jest doskonałość przedsiębiorstwa lub jak niektórzy wolą mówić - dążenie do doskonałości. Tam, gdzie firma chce być o krok naprzód, dostarczać klientom dokładnie to, co chcą i dokładnie wtedy, kiedy chcą - tam, gdzie pracownicy chcą dbać o miejsce, w którym pracują - są zaangażowani w rozwijanie miejsca pracy i czują się za nie w pełni odpowiedzialni.


Warsztat sprzyja tworzeniu samoporządkującego, samowyjaśniającego, samoregulującego i samodoskonalącego środowiska pracy, gdzie wszystko wydarza się na czas, za każdym razem, w dzień lub w nocy,
a wszystko dzięki wirtualnym rozwiązaniom.Przygotuj się na:

2 dni intensywnego doświadczenia unikatowej kultury pracyPoznanie nowej kompetencji przyszłościWarsztaty + unikatową metodę pracy w restauracyjnej kuchni pod czujnym okiem konsultantów 4Results


Dowiedz się:

Jak dobrze wdrożona wizualizacja zapobiega opóźnieniom, błędom
i brakom


Jak zbudować idealne

środowisko pracy, które sprzyja pracownikomJak wypracować standardy, które odkryją potencjał do zadawania odpowiednich pytań

Dla kogo jest warsztat?

Dla dyrektorów produkcji, kierowników i liderów firm produkcyjnych i usługowych

Dla specjalistów ds. ciągłego doskonalenia odpowiedzialnych w firmach za doskonałość

Dla trenerów wewnętrznych

Program

Program

9.30 - 10.00


10.00 - 12.3012.30 - 13.30


13.30 - 14.30  
LUNCH         


14.30 - 17.30 

 


8.30 - 10.00


10.15 - 14.45


12.00 - 13.00            


14.45 - 15.45


15.45 - 16.00Wizualne Przedsiębiorstwo - wprowadzenie

Dzień 1 - Poznanie modelu i symulacja

Koniec dnia 1

Dzień 2 - Praca warsztatowa

Koniec dnia 2

Rejestracja uczestników

Wizualne vs. Tradycyjne przedsiębiorstwo - odwieczna rywalizacja

Visual Assessment - jak się przygotować do wdrożenia i jak ocenić organizację przed

Visual Assessment - dokończenie

Jak wdrożyć Wizualne Przedsiębiorstwo?

LUNCH

Przykład tych, którym się udaje - praktyczny Case Study Klienta 4Results

Zakończenie i podsumowanie warsztatu

Prowadzący

Katarzyna Stołkowska

Ireneusz Biliński

Kieruje zespołem konsultantów 4Results specjalizujących się w optymalizacji i doskonaleniu działalności biznesowej klientów. Odpowiada za wprowadzenie na polski rynek metody QRM (Quick Response Manufacturing) przeznaczonej dla firm zajmujących się produkcją niskoseryjną, dyskretną i/lub na indywidualne zamówienie klientów. Ma 15-letnie doświadczenie w obszarach produkcji, logistyki i sprzedaży, ze szczególnym uwzględnieniem modelowania organizacji pod kątem ciągłego doskonalenia ludzi i procesów biznesowych.

Buduje i wdraża systemy ciagłego doskonalenia, rozwoju kompetencji Operatorów (TWI) oraz systemy zarządzania. Szczególnym obszarem jej zainteresowania jest metodyka Visual Thinking – która buduje zaangażowanie (i-drive) na najniższym szczeblu organizacji poprzez wspólne tworzenie z pracownikami przyjaznych stanowisk pracy. Pracuje bezpośrednio na produkcji, tworząc setki wizualnych rozwiązań, następnie z wykorzystaniem narzędzia Kamishibai doskonali powstałe standardy pracy oraz buduje świadomość pracowników.

prezes zarządu, współwłaściciel 4Results

konsultant

Metodyka "10 drzwi"

Wizualne Przedsiębiorstwo to po części rezultat procesu zmian, które przechodzi przedsiębiorstwo decydując się na wdrożenie tej metodologii. Sam proces służy określeniu informacji, którymi posługują się pracownicy i zlokalizowaniu ich źródeł. Wizualne Przedsiębiorstwo wdraża się metodyką "10 drzwi". Jej autorką jest światowej sławy specjalista w dziedzinie wizualnego myślenia - dr Gwendolyn Galsworth. Schemat jej działania polega na tym, że "otwieramy" każde z drzwi - w sekwencji pasującej do konkretnej firmy - które są powiązane z konkretnym tematem do konkretnych osób. Wejście i działanie za każdymi z nich to droga, którą pokonujemy wypracowując doskonałość operacyjną.

Opinie uczestników o wcześniejszych edycjach warsztatów

Dlaczego warto?

Bardzo dobre, a przede wszystkim praktyczne szkolenie. Zadowolona jestem z zakresu szkolenia, świetnie przygotowanych ćwiczeń oraz materiałów. Trener wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania. Niesamowita była możliwość doświadczenia, jaki wpływ na pracę ma występowanie wizualizacji oraz jej brak podczas warsztatów w kuchni. Osobiście uważam za najlepsze szkolenia takie, które zostają w głowie. Łatwość późniejszego wykorzystywania wiedzy ze szkolenia w pracy – niewyobrażalna.

Kierownik QROC Form Wysokich w firmie Techmatik

Aleksandra Mastalerz

Alfred Wasilewski

Zastępca Dyrektora ds. Rozwoju Organizacji w firmie Malow

Żadne standardowe szkolenia nie dały takich rezultatów. Mierzyliśmy się też z kłopotami na polu komunikacji. Wizualne rozwiązania okazały się dobrą odpowiedzią na nie, teraz jest, jak powinno być. Nasi pracownicy sami je opracowali i wdrożyli, dlatego rozwiązania, standardy odpowiadają na ich potrzeby, które wcześniej trudno było zrealizować inaczej.

Katarzyna Bartochowska

Kierownik ds. Ciągłego Doskonalenia w firmie Wedel

To wyjątkowe szkolenie, które pokazuje jak wizualne myślenie wpływa na praktyczne aspekty procesu, jak ogromny ma na nie wpływ i jak niesamowite korzyści przynosi. Otwiera oczy na pewne kwestie zarządzania wizualnego, których zwykle nie dostrzegamy, pozwala zweryfikować swoje podejście i daje wiedzę pozwalającą zainicjować fundamentalne zmiany w temacie zarządzania wizualnego w firmie.

Dariusz Pilawski

Kierownik Produkcji w firmie Selfa

Dynamicznie prowadzone wykłady przeplatane były atrakcyjnymi ćwiczeniami, na bazie doskonale przygotowanych materiałów szkoleniowych. Wiedza teoretyczna poparta szeregiem ćwiczeń praktycznych, w zdecydowany sposób poszerzyła moje spektrum postrzegania istotnych elementów nowoczesnej organizacji przedsiębiorstwa. Uświadomiła mi jak ważne są aspekty czytelnej i precyzyjnej wizualizacji (opisu), nawet prostych czynności wykonywanych, zwłaszcza w zespole.

Zobacz relację z ostatniego warsztatu

Informacje organizacyjne

Warsztat odbędzie się w przestrzeni, która sprzyja poszukiwaniu kreatywnych rozwiązań. Zapraszamy Państwa do Akademii Inspiracji MAKRO, gdzie - dosłownie - przetestujemy Wizualne Przedsiębiorstwo od kuchni. Takiego doświadczenia jeszcze nie było!

TERMIN: 19-20 maj 2022


MIEJSCE: Warszawa, Akademia Inspiracji MAKRO, Aleje Jerozolimskie 184

Zarejestruj się teraz

2400 zł*


Warsztat
"Wizualne Przedsiębiorstwo"

* netto (dla Klientów 4Results specjalny rabat 20%)

W cenę wliczony jest udział w wyjątkowych warsztatach, lunch (2 dni), przerwy kawowe i komplet materiałów

2 dni intensywnego doświadczenia unikatowej kultury pracy


Poznanie nowej kompetencji przyszłości


Warsztaty + unikatowa metoda pracy w restauracyjnej kuchni pod czujnym okiem konsultantów 4Results

Masz pytania? Napisz do nas!

4 Results sp. z o.o.

ul. Puławska 457

02-844 Warszawa